Cena Jana Opletala putuje na Masarykovu univerzitu

Doktorand Přírodovědecké fakulty MU Zdeněk Ručka převzal v sobotu 17. listopadu v pražské Betlémské kapli Cenu Jana Opletala. Uděluje ji Studentská komora Rady vysokých škol za zásluhy o rozvoj akademické samosprávy, za hájení studentských práv a zapojení do veřejného dění.

V letošním roce patřil Zdeněk Ručka k předním postavám brněnských studentských protestů proti omezování samosprávy vysokých škol, které vyvrcholily tzv. Týdnem neklidu. Ručka byl dlouholetým předsedou Studentské komory Akademického senátu MU a několik let působil také jako studentský poradce, poskytoval studijně-právní pomoc studentům a vystupoval na jejich obranu. Aktivní byl také ve Spolku přírodovědců a nyní se zapojuje do činnosti Spolku absolventů a přátel Masarykovy univerzity.