Deník: Nový vysokoškolský obor? V Brně i rozhodčí florbalu

Brno - Loni zaplatili uchazeči o studium za přijímací zkoušky na Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity téměř tisíc korun. Letos je vyjdou o polovinu levněji. Místo testů obecných studijních předpokladů od společnosti Scio jim totiž fakulta uzná zkoušky, které sama připravuje a jsou v ceně přihlášky.

Testy studijních předpokladů už loni uznávalo sedm z devíti fakult Masarykovy univerzity. „Nově se k nim připojí i fakulta sociálních studií. Je na studentech, kterou variantu testů si zvolí. V obou případech ale musejí složit i test ze základů společenských věd u Scia," vysvětlila mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

Za tuto zkoušku musí zaplatit 440 korun. Výhodou testování od Scia je víc termínů, ze kterých si uchazeči vyberou nejlepší výsledek. Na univerzitní testy mají jen jeden pokus. Jejich podobu si studenti musejí zvolit už při podání přihlášky.

» více na webu denik.cz

» více na webu denik.cz