Na filmovém festivalu fakulty informatiky bodovaly animace

AnotaceFestivalFakulta informatiky přivítala 19. května už pojedenácté nadšence studentských filmů. Ti mohli na filmovém festivalu zhlédnout výsledek dvousemestrálního úsilí studentů, kteří pracovali na svých dílech v rámci předmětů Základy filmové řeči a Produkce audiovizuálního díla nabízených laboratoří LEMMA, a to kompletně – od námětů až po produkci. V letošním ročníku se na horní pozice probojovaly hned dvě animace - videoklip Don´t stay outside a komedie Mrkvička.

Divácké hlasování vyhrála animovaná komedie Mrkvička. Animace: Jozef Vlk.
Divácké hlasování vyhrála animovaná komedie Mrkvička. Animace: Jiří Starý.

Celovečerní festival nabídl celkem sedmnáct krátkometrážních filmů, z čehož devět jich bojovalo o sošku Filmobola. Odborná porota ocenila jako nejpovedenější snímek tzv. stop-motion videoklip Don´t stay outside Tomáše Knězka. Lídrem diváckého hlasování byla zase animovaná komedie Mrkvička aneb snímek o tom, co se stane, když králík vybočí ze svého stereotypu. Diváci uvítali i premiérový počin organizátorů – interaktivní film Jiný nebudeš, v němž mohli sami rozhodovat o průběhu děje.