Mezinárodní ocenění pro nejlepší studentskou organizaci jde do Česka

Spolek Students for Liberty CZ se stal nejlepší skupinou v rámci celosvětové sítě SFL.

SFLCZ tým ve Washingtonu. (zleva) Jan Škapa, David Stancel a Jan Struhar.

Spolek Students for Liberty CZ vyhrál prestižní ocenění SFL Awards v kategorii Group of the Year. Stal se tak nejlepší skupinou v rámci celosvětové sítě organizace Students For Liberty. Ocenění se udělují každoročně na konferenci ISFLC v americkém Washingtonu.

Do finále se dostaly ještě další tři skupiny, dvě z USA a jedna z Brazílie. Prvotní výběr mezi 1000 skupinami z celého světa provedla specializovaná porota, o samotném vítězi pak mezi nominovanou čtveřicí rozhodovalo veřejné hlasování.

Students for Liberty CZ je skupina, která vznikla v březnu 2013. Jejím posláním je
sjednocovat svobodně smýšlející studenty na vysokých školách po celé České republice.

Spolek funguje na 14 fakultách sedmi univerzit ve čtyřech městech. Nejvíce aktivit se přitom odehrává na Masarykově univerzitě. Studenti pořádají například tzv. Liberty Eveningy, večerní diskusní setkání o svobodě, která se odehrávají v Brně i Praze.