Spolek absolventů a přátel MU zvolil nového místopředsedu

Stal se jím Tomáš Mozga, který plánuje změny v dalším směřování spolku. Více se rozhodne na příštím valném shromáždění.

Na včerejším valném shromáždění spolku absolventů byl zvolen nový výkonný místopředseda Tomáš Mozga. Zaměření občanského sdružení chce orientovat především na podporu studentský projektů, protože právě studenti představují budoucí absolventy univerzity.

Mozga plánuje aktivity rozvíjet ve třech hlavních oblastech. Spolek podle něj bude připravovat projekty na podporu demokracie: nejrůznější debaty, přednášky a happeningy. Druhým pilířem aktivit budou projekty rozvíjející Masarykovu univerzitu, jako příklady Mozga uvádí ozeleňování univerzity nebo pořizování laviček. Třetí oblastí má být zapojení spolku do pořádání cyklu Masarykových debat.

Aktivity spolku bude organizovat nová výkonná rada, do které se spolu s Tomášem Mozgou má přidat Zdeněk Ručka, současný předseda Studentské komory Akademického senátu MU, Martin Glogar z Centra zahraničních studií MU, hlavní koordinátor Masarykových debat Ondrej Lunter a také Pavel Skop.

Podle představ Tomáše Mozgy by měl Spolek absolventů a přátel MU v příštím roce spustit nové webové stránky a uspořádat dvě kola grantových řízení na studentské projekty. Koncem roku by Mozga také rád v Brně uspořádal velkou přednášku významné světové osobnosti.

Více se bude o směřování spolku rozhodovat na příštím valném shromáždění, které se nový místopředseda zavázal uspořádat do poloviny února příštího roku.