Akademický klub nabídne kávu v atmosféře první republiky

V části prostor menzy na Moravském náměstí vznikla stylová kavárna a restaurace. Otevírá 8. prosince.

Kavárna.

Ojedinělá kavárna a restaurace s atmosférou první republiky se pro studenty a zaměstnance univerzity otevře 8. prosince na Rektorátu Masarykovy univerzity. Prostor vznikl rekonstrukcí části tamější Akademické menzy na Moravském náměstí, která funguje už od roku 1920. Vchod do Akademického klubu bude zatím možný z ulice Brandlova ze dvora rektorátů nebo přímo z budovy. Úprava vyšla na dva miliony korun.

„Ke správné univerzitě patří klub, kde se potkávají kolegové a kde se konají konzultace disertačních prací u šálku kávy, zkrátka místo, kam se lidé chodí rádi občerstvit a potkávají tam kolegy napříč univerzitou. Doufám, že se nám podaří oživit tento typ univerzitního zařízení a věřím, že podobně budeme časem přistupovat i ke zlepšení stavu dalších stravovacích zařízení,“ uvedl rektor Mikuláš Bek.

Restaurace.

Akademický klub bude otevřený ve všední dny od 7 do 19 hodin. Ráno se budou podávat snídaně, v době oběda od 11 do 15 hodin pak číšníci nabídnou hotová jídla i minutky a do 19 hodin potom denní menu. Kromě toho bude v klubu k dispozici také salátový bar, zmrzlinové poháry, mléčné koktejly i víno. Ceny se nebudou lišit od nabídky brněnských kaváren a restaurací.

Salonek.

Celý den bude v provozu i kavárna. Části klubu bude navíc po rezervaci možné využít k různým pracovním a spolkovým setkáním. Celková kapacita klubu je 54 míst, z toho v restauraci je ve dvou místnostech k dispozici 36 a v kavárně 18 míst.

Reportáž Muni TV