Sociální studia 1/2005: Dilemata občanské společnosti

Nové číslo časopisu Sociální studia, který vydává Fakulta sociálních studií MU tentokrát s podporou Institutu pro výzkum reprodukce a integrace společnosti, pojednává téma občanské společnosti především v historických, sociologických a politologických souvislostech. Zakotvení debaty na toto téma a jakýsi úvod k celému číslu poskytuje překlad textu Franka Trentmanna Paradoxy občanské společnosti. Trentmann je editorem několika publikací, které zásadním způsobem mapují téma občanství, občanské společnosti či politické kultury, v současnosti působí na londýnské Birkbeck College. Dalšími autory a autorkami tohoto čísla jsou Andrea Baršová, Pavel Barša, Csaba Szaló, Eleonóra Hamar, Ondřej Císař, Karel B. Miller, Magdalena Šťovíčková Jantulová a Radim Marada, který je také editorem publikace. Jejich příspěvky jsou doplněny recenzemi a recenzními statěmi rozšiřujícími akademickou debatu na dané téma. Číslo v ceně 65 korun lze zakoupit ve vybraných knihkupectvích nebo též objednat na internetových stránkách časopisu, viz:

Marada, Radim (ed.): Sociální studia 1/2005: Dilemata občanské společnosti. Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, Brno 2005. 214 s. Náklad 250 výtisků. Cena 65 korun.

Věda