MF Dnes: Poslanec Zlatuška se stane opět děkanem. Funkce budu stíhat, tvrdí

Poslanec ANO Jiří Zlatuška si zanedlouho ke svému mandátu přidá další časově náročný úvazek. Akademický senát jej totiž zvolil děkanem informatické fakulty brněnské Masarykovy univerzity. Její rektor Mikuláš Bek má ke Zlatuškovi výhrady, ale jmenování zdržovat nehodlá.

U Zlatušky nelze předpokládat, že by šlo o politickou trafiku - je profesorem, fakultu v devadesátých letech spoluzakládal, dohromady už byl jejím děkanem jedenáct let a působil i jako rektor druhé největší české univerzity. Na fakultě navíc stále přednáší.

I tak před ním vyvstává velký problém: města, v nichž vykonává funkce na plný úvazek - tedy Brno a Praha - jsou mezi sebou vzdáleny minimálně dvě hodiny jízdy. To se na první pohled vylučuje s proklamacemi Andreje Babiše, že jeho poslanci budou ve funkci „makat“ na sto procent

>> více na webu idnes.cz

>> více na webu idnes.cz