Hospodářské noviny: Masarykova univerzita v Brně předstihla Prahu. Studium práva je tam nejlepší v Česku

Právo je jeden z nejprestižnějších a také nejvýběrovějších oborů, jaké lze na vysokých školách v Česku studovat. A kdo si chce být jistý, že dostane to nejlepší právnické vzdělání v zemi, měl by zamířit do moravské metropole, na Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Ta letos přebrala první místo loňskému vítězi, pražské Právnické fakultě Univerzity Karlovy, a do nejvyšší pozice se vyšvihla ze své loňské třetí příčky.

Brněnská práva excelují ve vědě a také vysílají hodně svých profesorů učit do zahraničí. I díky tomu předstihla věhlasnou pražskou právnickou fakultu. Jako třetí nejlepší se umístila opět moravská škola, Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.

"V Allen & Overy máme v týmu řadu absolventů Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Rozhodně bych pozitivně hodnotil snahu této fakulty ,nutit' studenty k praktické práci prostřednictvím povinné účasti na seminářích," říká Robert Pavlů, advokát z pražské pobočky nadnárodní advokátní kanceláře Allen & Overy. Právě tato kancelář je mezi studenty práv nejžádanějším zaměstnavatelem ze soukromé sféry.

» více na webu ihned.cz

» více na webu ihned.cz