Brněnský sedmnáctý

17. listopadu 2017, 15:3021:30 (Uložit do kalendáře)

Náměstí Svobody, náměstí Svobody

Studenti z pěti brněnských univerzit se po 28 letech od Sametové revoluce opět spojí. Chtějí si společně připomenout listopadové události z let 1939 a 1989, odkázat na hodnoty, které jsou pro ně důležité a upozornit na problémy v současné společnosti. Společnou akci, která se bude konat 17. 11. 2017 na náměstí Svobody, nazvali Brněnský sedmnáctý.

Do Brněnského sedmnáctého se zapojili studenti z Masarykovy univerzity, Janáčkovy akademie muzických umění v Brně, Mendelovy univerzity v Brně, Vysokého učení technického v Brně a Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

Hlavní program Brněnského sedmnáctého bude probíhat 17. listopadu od 15:30 na náměstí Svobody a od 18:00 bude pokračovat Lampiónovým průvodem na Kraví horu. Ten bude mít několik zastávek - Moravské náměstí, Komenského náměstí, Filozofickou fakultu MU, Stavební fakultu VUT, Právnickou fakultu MU, Kaunicovy koleje a právě Kraví horu. V zastávkách budou účastníky čekat vzpomínky od pamětníků.

Součástí doprovodného programu bude mimo jiné kladení věnců 16. listopadu u sochy Jana Palacha v areálu Fakulty strojního inženýrství na VUT nebo například živá knihovna Amnesty International a promítání filmu v kině Scala či výjezd brněnských studentů na pietní akce v Praze, kteří se odpoledne vrátí do Brna na Brněnský sedmnáctý na náměstí Svobody.

Další informace Brněnského sedmnáctého jsou dostupné na brnensky17.cz