Videomapping: 1968 – rok smutku a ztrát

20.24. srpna 2018, 22:001:00 (Uložit do kalendáře)

Rektorát Masarykovy univerzity, Žerotínovo náměstí 617/9

Výročí 50 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy připomene letos Masarykova univerzita sobě i obyvatelům Brna audiovizuální formou. Na budovu rektorátu se bude z Moravského náměstí promítat projekce s názvem 1968 – rok smutku a ztrát. Asi sedmiminutová obrazová smyčka poběží poprvé v pondělí 20. srpna od 22 hodin do jedné hodiny ranní a pak ve stejný čas každý den až do čtvrtka.

„Záznamy mají dodnes silný interpretační dopad zvláště v porovnání s oficiální verzí Moskvy o bratrské pomoci proti kontrarevoluci, která byla přednesena v OSN,“ popsala spoluautorka projekce Jana P. Francová z Pedagogická fakulta MU, která s kolegou Tomášem Vtípilem videomapping v pondělí ve 22 hodin slavnostně zahájí.