Týmové sporty přinesly Muni na akademických hrách osm medailí

Sportovci Masarykovy univerzity skončili v celkovém bodování škol druzí, oproti loňskému roku si o jednu příčku polepšili.

V házené získala MU dvě medaile. Ženy skončily první, muži druzí.

Velkými úspěchy v kolektivních sportech, běžců, karatistek nebo badmintonisty skončily letošní České akademické hry v Pardubicích pro Masarykovu univerzitu. Malá česká olympiáda vysokoškoláků hostila na přelomu června a července kolem 2500 sportovců, přičemž modré barvy Muni hájilo 198 reprezentantů. Nakonec se zasloužili o to, že škola skončila v celkovém hodnocení se 103 body na druhém místě za Karlovou univerzitou.

Sportovcům Masarykovy univerzity se tak podařilo vylepšit loňské třetí místo v bodování. Stalo se tak hlavně díky zvýšenému počtu účastníků – do areálu pořádající Univerzity Pardubice jich jelo o 70 víc než loni do Olomouce.

„Nárůst způsobilo hlavně to, že jsme postoupili z kvalifikace hned v devíti kolektivních sportech a nakonec jsme v nich získali osm medailí,“ vyzvedla Eva Slonková, která měla univerzitní výpravu na starost.

Svým soutěžím vládli volejbalisté a házenkářky, stříbro brali basketbalistky, házenkáři, florbalisté a fotbalisté a bronzoví skončili basketbalisté a frisbee tým.

Video výpravy Masarykovy univerzity

České Akademické hry 2016

Ste zvedaví ako prebiehali tohtoročné Akademické hry v Pardubiciach? Boj to bol obrovský, muži i ženy si siahli na svoje dno! Ako to nakoniec dopadlo? Pozrite si naše videjko, kde uvidíte nie len zábery zo zápasov!! :) Doporučujeme zapnúť v HD kvalite. ;) Videoprodukce: Anna Ganzerova Monika Kratochvílová

Zveřejnil(a) Anna Ganzerova dne 9. červenec 2016

Velkou pochvalu si ale zaslouží také řada sportovců jednotlivců – řadu medailí vybojovaly karatistky a orientační běžkyně a rovnou deset atleti. Navíc běžec Lukáš Olejníček, jinak doktorand fakulty sportovních studií, triumfoval na trati 1500 i 5000 metrů.

Gesto vítěze mohl letos zopakovat badmintonista Adam Mendrek, který po tom, co se her loni účastnil poprvé a vyhrál turnaj jednotlivců, letos vítězství zopakoval a spolu s Michalem Světničkou ovládli také čtyřhru.

Adam Mendrek (třetí zprava) se zasloužil o zisk hned dvou zlatých medailí.

„Hraju hodně mezinárodních turnajů v zahraničí, takže akademické hry jsou pro mě spíš zpestření a trénink, odpočinkový víkend, kdy potkám fajn lidi,“ nedělal ze svého úspěchu vědu Mendrek, jenž bere malou olympiádu vysokoškoláků hlavně jako reprezentaci školy.

„Chci vyhrávat tituly pro fakultu,“ říká 20letý český reprezentant, který má za sebou první rok na univerzitě. „Je to skoro na bouchání šampusu, mám z toho radost. Myslel jsem, že to bude složité, jak pořád cestuju, ale tím, že je zkouškové období jenom dvakrát ročně, dá se to nakonec zvládnout.“

Z Mendrekových slov se tak dá soudit, že nic nebrání tomu, aby se pokusil o obhajobu akademických sportovních titulů také na příštích hrách, které bude hostit České vysoké učení technické v Praze. Podle vyjádření Evy Slonkové už ovšem i ty letošní patřily mezi nejlepší, jaké se kdy konaly.

„Organizátoři to zvládli výborně. Hry začaly velmi pěkným a důstojným zahájením na zámku v Pardubicích a ve stejném duchu se nesly i soutěže, které jsem viděla. Velkou výhodou je, že v areálu univerzity mají téměř všechna sportoviště jak venkovní, tak tělocvičny a jsou tam i koleje a menza. Celý areál se navíc nachází kousek od Labe, kde je veslařské středisko a tenisové kurty,“ pochvalovala si Slonková kompaktnost areálu.

Úspěchy sportovců Masarykovy univerzity

Atletika
1. místo – kladivo Tereza Králová
1. místo – 1500 m Lukáš Olejníček
1. místo – 5000 m Lukáš Olejníček
1. místo – 110 m překážek Martin Pokorný
3. místo – 110 m překážek Martin Juránek
1. místo – 400 m překážek Martn Juránek
2. místo – 4x100 m překážek Tuček, Pokorný, Hála, Juránek
2. místo – 4x400 m překážek Tuček, Juránek, Pokorný, Hubner
3. místo – 400 m překáže/atletika Martina Havlíčková
1. místo – 4x400 m štafeta žen Coufalová K., Kunčická, Havlíčková, Coufalová D.

Badminton
1. místo – dvouhra badminton Adam Mendrek