Studenti roznesli po Brně stoleté vzkazy

Foto: Stisk

Na sociálních sítích je viděly desetitisíce lidí, naživo na ně můžete narazit v centru Brna. Řeč je o dřevěných tabulkách s citáty prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Ke stým narozeninám republiky je po Brně roznesli studenti žurnalistiky z Masarykovy univerzity.

„Cílem akce bylo připojit se originálním způsobem k oslavám stého výročí republiky a zároveň propagovat studentské cvičné médium Stisk,” uvedla Gabriela Pišínová, jedna z autorek projektu.

Desky s Masarykovými citáty studenti umístili třeba u jeho sochy na Komenského náměstí nebo u Janáčkova divadla. Několik z nich lidé najdou i na fakultách Masarykovy univerzity.

Akci zahájili v týdnu před 28. říjnem a od té dny je jen na Instagramu viděly desítky tisíc lidí, kde uživatelé sdíleli fotografie vzkazů s hashtagem #stoletevzkazy.

Vzkazy jsou jedním z nápadů propagační skupiny média Stisk, která funguje necelé dva měsíce. Devět studentů vede editor České televize Petr Albrecht a redaktor Seznam zpráv Tomáš Svoboda.

„Často slýcháme, že mladí lidé neřeší odkaz prvního prezidenta ani osmadvacátý říjen. Chtěli jsme ukázat, že se studenti rozhodně zamýšlejí nad naší republikou a vnímavě čtou Masarykovo poselství. Je to záruka toho, že má stát v nastupující generaci výrazné opory. Zároveň jsme chtěli upozornit, že je tu Stisk - kvalitní čtení pro studenty, Brňáky a všechny, kterým není cizí, co se děje okolo nás,” řekl Tomáš Svoboda.

Studenti v rámci výuky plánují publikování článků a reportáží, kreativci tvoří vlastní obsah sociálních sítí, zkoušejí nové formáty pro videa i rádio. Skupina úspěšně zajišťuje i mediální partnerství. Spolupráci studenti vyjednali například s akcí DVTV Sametový speciál v Brně nebo s výstavou o nejslavnější lodi světa Titanicu.

Foto: Stisk

Podívejte se krátké video

#stoletevzkazy

STISK ŠÍŘÍ MASARYKOVO POSELSTVÍ 💗 Jak oslavit 💯 výročí republiky❓ Třeba citáty prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Vyrobili jsme #stoletevzkazy a rozmístili je po centru Brno. Na internetu už je viděly tisíce lidí 🚶. Tak se taky vyfoťte a nezapomeňte přidat hashtag ➡️ #stoletevzkazy ⬅️. 😜