Studenti oslavili otevření Informačního centra po svém

anotace_napousteni_akvaria_resize_resize.jpgV pondělí 21. listopadu bylo za přítomnosti vedení univerzity, novinářů a oficiálních hostů slavnostně otevřeno nové Informační centrum Přírodovědecké fakulty. Den poté Spolek přírodovědců Masarykovy univerzity uspořádal u stejné příležitosti akci nazvanou Napouštění akvária, která byla určena především studentům.

Ti mohli otevření centra oslavit poslechem hudby různých žánrů – od cimbálové muziky, přes jazz až po skotské dudy. Stejně jako hosté den předtím měli i oni možnost zúčastnit se komentovaných prohlídek budovy, které je zavedly i do prostor, kam se běžný návštěvník nedostane, například do kanceláří knihovníků či do suterénu, kde sídlí depozitář knihovny. V něm také později probíhalo promítání amatérských studentských filmů, většinou z autorských dílen studentů informatiky. Pro klidnější povahy byla v budově zřízena improvizovaná čajovna a angažovanější si zas mohli prohlédnout prezentace různých ekologických hnutí a sdružení. Celou akci pak zpestřila závěrečná fireshow.

Kapela Vankůšik hrála pro potěchu studentů, kteří přišli oslavit otevření Informačního centra, i studentů, kteří si jen přišli vypůjčit nějakou knihu. Do klasických jazzových melodií se zaposlouchaly i mnohé knihovnice. Foto: Martina Šmídtová

A co na to, že studenti přejmenovali prosklenou budovu Informačního centra na akvárium, říkají architekti? „Je vždy dobré, když nová budova vyvolá nějaké emoce, ať už pozitivní nebo negativní. I když je to negativní, je to lepší, než když to nechá člověka chladným,“ řekl s pobaveným úsměvem architekt Radko Květ, jehož kancelář budovu projektovala.