online.muni.cz Přejít na hlavní obsah

Poznejte možnosti studia a praxe v zahraničí

Ilustrační foto: CanStockPhoto.

Chcete zjistit, jak se studuje na zahraniční univerzitě nebo se dozvědět, co z vašeho oboru se řeší jinde ve světě? Rádi byste si užili studentský život i v jiném koutu planety? Studentům Masarykovy univerzity se otevírají široké možnosti, kam vyrazit za studiem či praxí, ať už mají raději starou dobrou Evropu nebo míří do zámoří. Jak na to?

Vše potřebné pro to, abyste mohli vyrazit, se dozvíte na akci Více Masaryků do světa. Koná se od úterý 6. do čtvrtka 8. října a program bude plný nejenom přednášek a workshopů, ale vyrazit můžete také na mezinárodní degustační večer nebo na filmovou projekci. Ještě než celá akce vypukne, máte navíc možnost zúčastnit se hry Šifra profesora Masaryka, která vás zavede do různých koutů Brna.

Začněte třeba v úterý 6. října přednáškou na své fakultě a potom pokračujte na další tematické přednášky a workshopy, které se konají ve středu a ve čtvrtek v kině Scala. „Představíme studentům konkrétní možnosti výjezdů, stejně jako organizace z jednotlivých zemí, kam je možné vyjet. Středeční program zakončíme v sedm hodin Mezinárodním festivalem jídla, na který naši zahraniční studenti připraví pokrmy ze svých zemí, a filmovým překvapením,“ uvedla Eliška Vinklerová z Centra zahraniční spolupráce MU, které akci pořádá.

Doprovodný program, kterého se můžete zúčastnit již nyní, nabízí soutěž Šifra profesora Masaryka. „Jedná se o šifrovací hru na principu geocachingu. Dozvíte se díky ní spoustu zajímavostí, které vás nalákají na výjezd do zahraničí s Masarykovou univerzitou. Pro vylosované úspěšné luštitele máme navíc připravené hodnotné ceny,“ dodala Vinklerová.

Masarykova univerzita | Masaryk university