online.muni.cz Přejít na hlavní obsah

Vybíráte studijní obor na poslední chvíli? Tady je pár tipů

Foto: Ludmila Korešová

Nechali jste výběr oboru na poslední týden a najednou zjistili, že nevíte, pro co se rychle rozhodnout? Projděte si ještě našich 5 rad, jak si vybrat nebo si tady přečtěte pár stručných tipů, které jsme pro vás připravili. Podávat přihlášky na Masarykovu univerzitu můžete ještě do 28. února.

Na střední škole vás nejvíc bavily základy společenských věd a s chutí jste sledovali, co se děje doma i ve světě? Podívejte se, co nabízí obory jako Bezpečnostní a strategická studia, Sociologie nebo Mezinárodní vztahy.

Když se ostatní ve třídě ušklíbali nad učením letopočtů, vy jste dobře věděli, že za dějepisem je daleko víc? Projděte si profily oborů Historie nebo Archeologie.

Foto: Ludmila Korešová

Bavilo vás poznávat lidské tělo i zvířecí říši a nedělali vám problém ani chemické vzorečky? Pak by pro vás to pravé mohly být Všeobecné lékařství, Biochemie nebo třeba Molekulární biologie a genetika.

Nejvíc jste se chytali v zeměpise a vůbec vždycky, když se řešilo něco, co se týkalo uspořádání planety Země? Pak by to pravé pro vás mohla být Geografie nebo Geologie.

Strávili jste střední školu na sportovních turnajích a nejlíp jste se cítili při hodinách tělocviku? Na oborech Tělesná výchova a sport nebo Animátor sportovních aktivit určitě najdete, co hledáte.

Foto: Ludmila Korešová

Nikdy jste nechápali, jak někomu může stačit umět jenom česky? Cítíte se jako světoběžníci? Vybírejte z více než dvou desítek oborů zaměřených na cizí jazyky od angličtiny, přes japonštinu až po katalánštinu.

Není vám cizí matematika a láká vás svět byznysu. Prozkoumejte nabídku oborů z oblasti ekonomie. Pro uplatnění v peněžnictví, firemních financích či účetnictví skvěle připravuje třeba obor Finance.

Je vám blízký svět počítačů a hodiny informatiky jste prozívali, protože jste byli někde úplně jinde než zbytek třídy? Projděte si obory z oblasti informatika, programování a výpočetní technika.

Foto: Ludmila Korešová

Ať už to bylo na hodinách češtiny nebo matematiky, prostě kdekoliv, měli jste vždycky tak trošku pocit, že u té tabule byste jednou mohli stát taky? Tak se podívejte na obory, které otevírá pedagogická fakulta.

Těšili jste se vždycky na hodiny fyziky jako na smilování a na rozdíl od ostatních, jste měli pocit, že díky ní rozumíte víc zákonitostem světa kolem sebe? Prohlídněte si, co vám můžou nabídnout obory jako Biofyzika nebo Nanotechnologie - aplikovaná fyzika.

Masarykova univerzita | Masaryk university