Studentský projekt pomáhá lidem zvládnout v Brně autoškolu

Léto je čas odpočinku, brigád a pro leckoho také doba, kdy je nejvíc času udělat si autoškolu. Jenže zrovna v Brně to není nejjednodušší. Podle informací studentů kabinetu informačních studií a knihovnictví (KISK) na Filozofické fakultě MU tady až polovina lidí neuspěje u zkoušek.

Problémem jsou hlavně jízdy. Negativní bilanci se proto vysokoškoláci snaží zvrátit projektem Řídit Brno, které dává uchazečům o řidičský průkaz konkrétní tipy, jak všechno zvládnout.

Kvalita tipů je zaručená, na projektu se totiž podílí také instruktor autoškoly. „Řídit Brno je výsledek naší práce v předmětu Aplikační seminář, kde se učíme designovat služby,“ vysvětlují studenti.

Jakým typem projektu se budou v předmětu zabývat, bylo prý jasné hodně brzy právě díky onomu instruktorovi autoškoly, který je zároveň posluchačem KISKu. „Jak se lidem u zkoušek nedaří, vidí v práci pořád. Proto jsme se rozhodli jim pomoct,“ doplňuje Tereza Pojezná, zástupkyně studentské skupiny.

Web riditbrno.cz tak obsahuje mapu tras, kudy se v Brně u zkoušek jezdí, a člověk se tedy dopředu může připravit na všechny možné nástrahy.

Až si projede mapu prstem, může přejít k dalšímu kroku a sednout si rovnou do auta. Tedy virtuálně sednout do auta. Web nabízí totiž sedm videí, kde jsou inkriminované trasy natočené přesně z pohledu řidiče, takže každý vidí, jaké rozhodnutí je při jízdě nutné udělat a kde to nemusí být lehké.

Portál má primárně ulehčit získání řidičského průkazu, sekundárně je to ale i cesta, jak udělat provoz ve městě bezpečnějším. Projet se virtuálně městem můžou i zkušenější řidiči, kteří uvidí, jak vypadá vzorová jízda.

Jedno z videí projektu


Masarykova univerzita | Masaryk university