Brněnská letní kina nabídnou filmové trháky pod širákem

Letní parné dny přímo vybízí k trávení času venku. Dobrá zpráva je, že pokud se rádi díváte na filmy, můžete to v Brně dělat i pod širým nebem. Brněnská letní kina nabízí klasické trháky i novinky.

První prázdninový den odstartuje své letní projekce Univerzitní kino Scala ve spolupráci s Moravskou galerií, a to v prostoru nádvoří Místodržitelského paláce. Začátek červencových projekcí je ve 21:30, těch srpnových ve 20:00. Jednotné vstupné je 90 Kč.

V sobotu 1. července se diváci mohou těšit na první promítání filmu Paterson v režii Jima Jarmusche. Od téhož režiséra bude ke zhlédnutí i snímek Mrtvý muž, a to ve čtvrtek 8. července. Scalní letňák nabídne i další trháky jako T2 Trainspotting, I dva jsou rodina nebo snímek Masaryk.

Do programu jsou začleněny i projekce spojené s výstavou Kmeny 90. Nabídka je opravdu pestrá – od České RAPubliky přes Legendy Dogtownu, až po generační film Šeptej.

Například autobiografický film ...a bude hůř odkrývá život lidí, kteří se v době normalizace odmítali přizpůsobit a vytvořili si svou undergroundovou kulturu. 

V centru Brna si můžete vybrat i z nabídky dalších letních kin. Projekce budou na hradě Špilberk, kde je možné navštívit komedie (například Bobule – 21. července ve 21:30) nebo akční filmy (třeba John Wick – 12. července ve 21:30). Vstupné je 90 Kč, studentské za 75 Kč.

Letní kino na dvoře Městského divadla Brno už letošní sezónu otevřelo. Těšit se můžete třeba na kultovní snímky jako Big Lebowski nebo Casino. Vstupné je 95 Kč.

Filmy pod širákem nabídne i Letní kino Brno-střed, klub Ahoy, amfiteátr v Čertově rokli nebo Dělnický dům v Židenicích.

Masarykova univerzita | Masaryk university