Do kina za čtyřicet korun. Filmové léto v kině Scala začíná

Léto je v plném proudu, venku vedro a všichni na festivalech nebo u moře. Pokud si zrovna neužíváte ani jedno z toho a rádi vyrazíte do kina, máte šanci vidět to nejlepší z uplynulé sezóny jen za 40korunové vstupné. Tradiční cyklus nazvaný brněnské filmové léto poběží v Univerzitním kině Scala celý srpen. Zahrnuje projekce v 18:00. 

Těšit se můžete jak na hollywoodské hity jako Rogue One: Star Wars Story, La La Land nebo T2 Trainspotting, tak i na alternativnější snímky jako Komorná, Místo u moře nebo Deník strojvůdce.

Ve středu 2. srpna si můžete připomenout strhující film Učitelka od Jana Hřebejka, který byl inspirován skutečnou událostí. Zdánlivě empatická kantorka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči a získává tak spoustu výhod. Zároveň však šikanuje studenty, jejichž rodiče na její hru nepřistoupili. Jak tohle dopadne? 

Pro milovníky přírody a filozofie Henryho Davida Thoreaua je připravený film Tohle je náš svět. Svérázný otec se rozhodne vychovat své děti daleko civilizace, a to v úzkém sepjetí s přírodou. Podaří se mu navzdory tlaku společnosti vytrvat ve svých zásadách? Na projekci si vyhraďte volno v sobotu 5. srpna.

Odlišný žánr přinese pohádkově laděný snímek Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti v režii Tima Burtona. Příběh vypráví o chlapci s mimořádnými schopnostmi, který poodhalí tajemství jiných světů. Jestli se mu podaří zachránit své přátelé a zvítězit nad netvory, zjistíte v úterý 15. srpna.

Ve středu 30. srpna je pro diváky připraveno příjemné odlehčení v podobě švédské komedie Muž jménem Ove. Vypráví o muži, jenž po smrti své ženy Sonji zanevřel na svět a stal se postrachem pro své okolí. Zvrat nastává s příchodem nových sousedů, jejichž přítomnost se mu zpočátku příčí. Tato rodina mu však obrátí život naruby.

Masarykova univerzita | Masaryk university