Všichni jsme hráči, zní heslo festivalu Gamer Pie. Registrace už běží

Herní festival Gamer Pie si minulý rok úspěšně odbyl svůj první ročník. Do kina Art tehdy zavítalo nemalé množství nejen geeků a herních nadšenců, ale také akademiků z různých odvětví. Rok se s rokem sešel a blíží se druhý ročník, který se tentokrát odehraje ve dvou dnech 7. a 8. října v Sále Břetislava Bakaly.

Gamer Pie je festival pro kohokoliv, kdo zajímají hry, herní kultura nebo životní styl spojený s digitálními (ale i jinými) hrami. „Hlavním cílem je v neformální atmosféře kultivovat prostředí a debatu okolo média digitálních her, které jsou v popředí zájmu současné generace mladých lidí,“ vysvětluje hlavní organizátorka letošního ročníku Kristýna Mechová.

Návštěvníci se můžou těšit nejen na nové prostory a prodlouženou festivalovou dobu. „Chystáme hned několik novinek. Jsou jimi například únikové hry, rozsáhlejší a atypičtější workshopy, nebo třeba interaktivní hra promítaná na zdech. Své cíle a atmosféru festival po vzoru svého prvního ročníku určitě neztratí, naopak toho bude mnohem víc k vidění,“ láká na akci studentka teorií interaktivních médií na Filozofické fakultě MU.

Trailer

Na programu je řada zajímavých hostů. „Mezi přednášejícími uvítáme Barbaru Herucovou s tématem městských her, komiksového nadšence Ondru Krále nebo Petra Koláře nebo Lukáše Haládika z vývojářského studia Bohemia Interactive,“ vyjmenovává Mechová. „Svůj workshop bude mít na festivalu Robert Washka, hlava Domu rytířských ctností a konzultant hry Kingdome Come: Deliverance.“ Chybět nebude ani Jaromír Plachý z Amanita Design, který stojí třeba za hrou Botanicula a zúčastnil se už prvního ročníku.

Těšit se návštěvníci můžou taky na autorská hraní ve velkém sále. Představí se například hra Factorio, Killing room nebo Ghostory. K dispozici bude také vloni oblíbená retroherna nebo ukázky možností virtuální reality.

Aftermovie z loňského ročníku