online.muni.cz Přejít na hlavní obsah

Studentská knihovna sbírá hlasy Brňanů. Rozhodnou o rekonstrukci

Jeden ze studentských návrhů nové podoby knihovny.

Knihovna Na Křižovatce je experimentální knihovna, o které jste se v Muni naposledy mohli dočíst v souvislosti s jarním workshopem, na němž studenti Masarykovy univerzity, Mendelovy univerzity a VUT společně připravovali projekt její rekostrukce. Od té doby se hodně změnilo. Společný návrh postoupil jako realizovatelný do listopadového hlasování v rámci participativního rozpočtu města Brna.

V rámci zmíněného workshopu vytvořily skupiny studentů ze všech tří zúčastněných vysokých škol architektonické návrhy rekonstrukce této pobočky Knihovny Jiřího Mahena, kterou provozují studenti knihovnictví z Filozofické fakulty MU. A teď to vypadá, že by se projekt přestavby mohl realizovat. Musí jen získat dost hlasů od Brňanů v internetovém hlasování.

„Díky podpoře z Brna by se pobočka knihovny mohla proměnit v moderní, atraktivní a příjemné místo, které bude nabízet možnost trávení času pro všechny věkové kategorie obyvatel při různých vzdělávacích i komunitních aktivitách,“ vysvětluje Jana Skládaná, která v knihovně působí jako lektorka programů pro děti. 

„Každý občan má k dispozici pět kladných hlasů – z toho nejvýše dva na jeden projekt – a dva záporné hlasy – vždy jeden na projekt,“ vysvětluje studentka. „Hlasovat tak každý může pro to, co v Brně opravdu chce. Je jen na lidech, co se ve městě zrealizuje a co ne. Město to dělá pro lidi a každý, i kdyby nechtěl hlasovat pro knihovnu, si může vybrat z dalších 82 projektů. Je tam spousta zajímavých věcí pro různé věkové skupiny." Hlasování na damenavas.brno.cz potrvá do 22. listopadu.

Masarykova univerzita | Masaryk university