MUNI spojí síly s dobrovolníky a společně uklidí okolí kampusu

Možnost prožít smysluplné odpoledne a současně přispět k vylepšení okolí bohunického kampusu nabízí Masarykova univerzita v sobotu 6. dubna. Akcí MUNI uklízí o105 se připojí k tradiční celorepublikové výzvě Ukliďme Česko.

Nápad iniciovalo Dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ ve spolupráci s Masarykovou juniorskou univerzitou (MjUNI). Účastníci se sejdou ve 13.30 v Botanické zahradě pedagogické fakulty za Univerzitním kampusem Bohunice a vydají se ve skupinkách na společný úklid.

„Vezměte s sebou i své blízké a kamarády, ať je nás co nejvíc. Stačí přijít v pevné obuvi a s pracovními rukavicemi. Pokud doma žádné nenajdete, rádi vám na místě zapůjčíme, ale bude jich k dispozici jen omezené množství. Na závěr se sejdeme u ohně, kdo chce, může si přinést i špekáčky na opékání. Po skončení můžete navštívit také Botanickou zahradu pedagogické fakulty, kam se běžně nedostanete,“ nalákala organizátorka akce Markéta Koláčková z MUNI POMÁHÁ.

Botanickou zahradu pedagogické fakulty najdete hned za Univerzitním kampusem Bohunice.

Akce našla podporu i u dalších univerzitních pracovišť. „Například zástupci MUNI BioPharma Hub jsou si plně vědomi, že aktuální výstavba znesnadňuje v okolí běžný provoz, proto se z vlastní iniciativy nabídli zařídit potřebné pomůcky k uklízení a kontejner na odpad. Doprovodné aktivity pro děti zase zajistí Spolek přírodovědců. Dobrovolnickou iniciativu vítá také Botanická zahrada Kejbaly, Správa Univerzitního kampusu Bohunice či Kancelář kvestora univerzity, pro něž je téma udržitelnosti univerzity jednou z priorit,“ upřesnila koordinátorka akce Hana Lukášová.

Podrobné informace k MUNI uklízí o105 najdete na webu nebo na sociálních sítích.

Obdobnou akci přichystala na pátek 5. dubna i ekonomicko-správní fakulta, která ve spolupráci s fakultním partnerem E.ON uklidí blízký Wilsonův les. Zapojení dobrovolníci dostanou balíček se svačinou, tričko a pracovní rukavice. Sraz je v 9 hodin, účastníci se mohou registrovat na webu.