Poprvé zasedla mezinárodní vědecká rada projektu CEITEC

Mezinárodní vědecká rada Středoevropského technologického institutu (CEITEC), která stojí v čele centra a schvaluje jeho klíčová rozhodnutí, se poprvé sešla na půdě Masarykovy univerzity v Brně. Necelé tři týdny po schválení pětimiliardového projektu, který má být v Brně dokončen v roce 2015, tak začali odborníci řešit první praktické otázky chodu institutu. Jednání, které dnes končí, nastínila také první podmínky pro konkrétní spolupráci ve využívání specializovaných přístrojů a tzv. sdílených laboratoří.

Členy rady, která se bude v Brně scházet dvakrát ročně, je pět ředitelů vědeckých center prestižních mezinárodních institucí: Yoshio Nishi ze Stanfordské univerzity, Dirk Inzé z biotechnologického institutu v belgickém Gentu, Wolfgang Knoll z  vídeňského Austrian Institute of Technology, Hartmut Oschkinat z německého Leibnitz Institutu v Berlíně a Andrés Aguilera z Andaluzian Center for Molecular Biology and Regenerative Medicine.

Díky projektu CEITEC se Brno stane centrem excelentní vědy. Institut, v němž má pracovat na 800 špičkových českých i zahraničních odborníků, totiž unikátně propojí vědy o živé přírodě a materiálové disciplíny.

Na projektu CEITEC se kromě Masarykovy univerzity, která je příjemcem pětimiliardové dotace, podílejí další brněnské vysoké školy a výzkumné instituce – Vysoké učení technické v Brně, Mendelova univerzita, Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Ústav fyziky materiálů Akademie věd ČR a Výzkumný ústav veterinárního lékařství.