Pověřený ředitel ÚVT Lukáš Rychnovský rezignoval

Fakulta informatiky MU. Ilustrační foto: Martin Kopáček.

Jmenování zastupujícího ředitele Rychnovského vzbudilo negativní reakce v řadách zaměstnanců, kteří sepsali petici.Lukáš Rychnovský dočasně pověřený vedením Ústavu výpočetní techniky MU včera večer rezignoval na svoji funkci. Do čela ústavu byl jmenován 18. ledna po odvolání dosavadního ředitele Václava Račanského s cílem připravit ústav na restrukturalizaci. Jmenování zastupujícího ředitele Rychnovského vzbudilo negativní reakce v řadách zaměstnanců, kteří sepsali petici.

Nové vedení ústavu chce rektor MU Mikuláš Bek představit na čtvrtečním jednání Akademického senátu MU. „Jsem připraven najít takovou osobnost do čela ústavu, která bude přijatelná pro zaměstnance ústavu a akademickou obec, ale současně bude zárukou úspěšné realizace nezbytných změn ve struktuře pracoviště. Cílem těchto změn je jasné oddělení vědy a výzkumu od běžného IT servisu pro MU z hlediska financování,“ řekl rektor.