MU je ve stovce světových univerzit nejlépe viditelných na webu

Mezi českými univerzitami MU jednoznačně vede. Ve světovém srovnání skončila na 97. pozici, téměř třicet míst před další českou vysokou školou.Masarykova univerzita obsadila ze všech českých vysokých škol nejvyšší pozici v celosvětovém žebříčku univerzit Webometrics, který univerzity řadí podle jejich viditelnosti na internetu. Ve světovém srovnání skončila na 97. pozici, téměř třicet míst před další českou vysokou školou, Univerzitou Karlovou. V meziročním srovnání si tak MU polepšila o takřka 50 příček. Ještě vloni byla na 146. místě.

Úspěch MU lze přičítat zejména vysokému hodnocení v kritériích, které posuzují množství dokumentů včetně vědeckých či studentských prací publikovaných na internetu. Jen podle tohoto hodnocení se univerzita umístila dokonce na 25. místě celosvětově.

MU patří mezi českými univerzitami dlouhodobě k průkopníkům v oblasti digitalizace. Už v září 2006 zpřístupnila veřejnosti elektronický archiv závěrečných prací, který získal jako jeden z nejvýznamnějších počinů v oblasti elektronických zdrojů prestižní cenu Inforum. Archiv je navíc napojený na systém pro odhalování plagiátů, který využívají i desítky dalších vysokých škol v Česku i Slovensku.

V současnosti univerzita rozvíjí také projekt univerzitního repozitáře, který shromažďuje v elektronické podobně vědecké práce zaměstnanců.

Masarykova univerzita | Masaryk university