V Brně začíná teologické studium na akademické půdě

anotacka_CMTF3.jpgCyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci otevře od září kombinované studium oboru křesťanská výchova nově také v Brně. O zřízení vysokoškolského studia teologických disciplín v jihomoravské metropoli dlouhodobě usiloval brněnský biskup Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle. Ve městě se širokou nabídkou vysokých škol tato možnost totiž dosud chyběla.

Do prvního ročníku magisterského studia chce fakulta přijmout 80 uchazečů, které na začátku studia čeká mimo jiné úvod do filozofie, teologie a Písma, základní pojmy křesťanské spirituality, přehled církevních dějin, ale i základy církevní latiny. Mezi posluchači kombinovaného studia křesťanské výchovy, které probíhalo dosud pouze v Olomouci, jsou v nemalém počtu zastoupeni také studenti Masarykovy univerzity. Proto lze předpokládat, že se studenti MU objeví také mezi zájemci o výuku pořádanou nově také v Brně. Zájem ovšem projevují také učitelé náboženství, po nichž nový školský zákon vyžaduje vysokoškolské vzdělání v tomto oboru.

Kurzy křesťanské výchovy se budou konat jednou za čtrnáct dní v sobotu na Filozické fakultě.

Podmínkou pro přijetí je zvládnutí testu, v němž uchazeči prokáží např. základní znalost Bible či církevních dějin. Během pětiletého studia získají studenti také pedagogické minimum. Přednášky a semináře budou studenti navštěvovat vždy v sobotu přibližně jednou za dva týdny v prostorách Filozofické fakulty MU, jejíž vedení vyšlo při zajištění výuky kolegům z olomoucké teologické fakulty ochotně vstříc. Přihlášky ke studiu oboru Křesťanská výchova (magisterské kombinované studium) pro akademický rok 2006/2007 lze podávat do 5. května 2006. Zájemci je mohou zasílat na adresu: CMTF UP, Univerzitní 22, 771 11 Olomouc. Bližší údaje ochotně podá studijní oddělení CMTF UP (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 585 637 010, 585 637 011), informace jsou též na adrese http://www.upol.cz/fakulty/cmtf/prijimaci-rizeni/#4916.