Nominujte nejlepší učitele. A sami vyhrajte ceny

Začal druhý roční soutěže o Cenu rektora pro vynikající pedagogy. Nominace jsou otevřené do 5. června.

Lonští vyznamenaní při předávání cen.

Až do 5. června mohou studenti a čerství absolventi všech fakult Masarykovy univerzity posílat své nominace na adepty o Cenu rektora pro vynikající pedagogy. Ve druhém ročníku soutěže můžou navrhovat jednoho až tři kandidáty, vždy z řad zaměstnanců univerzity (ne externistů), a sami získat věcné ceny.

„Chceme symbolicky smířit vědu s výukou. Konečně, jen vynikající pedagogové mohou vychovat skvělé odborníky a kvalitní vědce,“ vysvětlil při loňském prvním ročníku udílení ceny prorektor pro akademické záležitosti Ladislav Rabušic, proč začala univerzita takovou akci organizovat.

Myšlenka se chytila, v zaváděcím ročníku nakonec hlasovalo téměř 9,5 tisíce uživatelů Informačního systému MU. Vítězové měli velký ohlas i na facebookových stránkách univerzity a fakult. Podle reakcí se skutečně povedlo vybrat učitele, kteří si označení vynikající pedagog zasloužili.

Právě v ISu se hlasuje i letos. Dobré ale je přečíst si předtím pravidla soutěže. Odměnu mohou získat i sami hlasující. Z každé fakulty obdrží tři účastníci věcné ceny.

Výsledky budou vyhlášeny v listopadu na konferenci Kvalita vzdělávání na MU.

Přehled loňských vítězů a interview s nimi:

Zdeněk Bochníček (Přf): Spíš než učitel si připadám jako herec
Jiří Dostál (LF): Učím těžký předmět, výhra mě překvapila