online.muni.cz Přejít na hlavní obsah

Web Masarykovy univerzity má novou podobu. Cílí hlavně na uchazeče o studium

Foto: David Povolný / CC-BY

Zájemci o studium v bakalářských a magisterských oborech na Masarykově univerzitě v akademickém roce 2017/18 již mohou podávat přihlášky. Průvodcem při volbě vhodného studijního oboru jim budou nové webové stránky www.muni.cz, které univerzita dnes spolu s přijímacím řízením spustila.

„Novou webovou prezentací reagujeme na měnící se potřeby univerzity v oblasti komunikace i očekávání návštěvníků webu. Vycházíme přitom ze zjištění, že nejčastějšími návštěvníky univerzitních stránek jsou právě uchazeči o studium,“ uvedla prorektorka pro vnější vztahy Hana Svatoňová.

Web proto obsahuje menší množství detailních informací a je více zaměřen na to, aby návštěvník snadno a rychle zjistil, co lze na univerzitě studovat, kterým oblastem výzkumu se univerzita věnuje a jaké jsou případné možnosti pro spolupráci.

„Při vytváření obsahu a stavění struktury jsme pracovali s uživatelskými průzkumy a obsah připravovali tak, aby reflektoval potřeby uchazeče o studium a současné trendy v internetovém prostředí,“ upřesnila Svatoňová. Samozřejmostí je již úprava pro použití na mobilních a dotykových zařízeních.

Informace a nástroje, které na novém webu nejsou k dispozici, je stále možné dohledat na tom původním na adrese old.muni.cz, na kterou je možné se dostat i přes link v patičce www.muni.cz. Podle intenzity využití budou některé funcionality případně ještě realizovány i na novém webu nebo v připravovaném interním portálu MU.

Nalezené chyby a připomínky je možné zasílat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přijímačky na Muni nově po celém Česku
Novinkou letošního přijímacího řízení je také rozšíření míst, ve kterých bude možné absolvovat testy studijních předpokladů. Ty využívají mimo lékařské všechny fakulty MU. Uchazeči si budou moci vybrat z celkem 11 míst namísto dosavadních dvou. Vedle Brna a Bratislavy, bude možné složit testy nově v Praze, Jihlavě, Českých Budějovicích, Ostravě, Hradci Králové, Žilině, Bánské Bystrici a Košicích.

V akademickém roce 2016/17 studuje v řádném diplomovém studiu na MU přes 34 tisíc studentů. V předchozím roce jich bylo přes 36 tisíc, což odpovídá trendu postupného snižování stavu studentů. Zatímco celkový počet studentů klesá, podíl zahraničních roste, aktuálně jich na MU řádně studuje 7227.

V rámci letošního přijímacího řízení se do prvních ročníků bakalářských a magisterských programů zapsalo přibližně osm tisíc studentů z téměř 15 tisíc přijatých. Do těchto oborů poslali uchazeči necelých 42 tisíc přihlášek.

Masarykova univerzita | Masaryk university