Munipress vydal pohádky Eduarda Basse. Některé vůbec poprvé

Nakladatelství Masarykovy univerzity vydalo unikátní ilustrovanou knihu nazvanou Koráb pohádek.

Knižní vydání příběhů připravila Hedvika Landová spolu s ilustrátorem Petrem Korunkou a grafičkou Nikolou Kalinovou.

Spisovatel Eduard Bass se věnoval kromě jiného psaní krátkých pohádkových příběhů, které za jeho života vycházely časopisecky a posmrtně v knižních výborech. Značná část však nebyla zveřejněna nikdy a zůstala uchována jen v jeho literární pozůstalosti. Nakladatelství Masarykovy univerzity Munipress ve spolupráci s Filozofickou fakultou MU vůbec poprvé soustředilo do jedné knihy s názvem Koráb pohádek všech 43 Bassových pohádek sesbíraných z celého světa, které autor převyprávěl.

„Bylo pro mě velikým překvapením, že se v Bassově pozůstalosti vyskytují nevydané texty. Kniha Koráb pohádek odhaluje příběhy, které zůstávaly sedmdesát let skryté. Z pohledu čtenářů je zajímavá i tím, že je každá z pohádek jedinečná. Stejně jako je každý národ na světě jiný, má i každý ze třiačtyřiceti textů jinou atmosféru a zvídaví čtenáři určitě ocení, že si z četby odnesou mnoho znalostí,“ říká o Korábu pohádek editorka knihy, absolventka Filozofické fakulty MU Hedvika Landová, která musela některé pohádky vyhledávat v archivech novin a časopisů.

Knižní vydání příběhů připravila Landová spolu s ilustrátorem Petrem Korunkou a grafičkou Nikolou Kalinovou. Kniha je určena dětem i dospělým. Doporučená cena je 399 korun. Zájemci si ji mohou také objednat v online knihkupectví Munipress nebo na stránkách www.korabpohadek.cz, kde je o stokorunu levnější. Za zvýhodněnou cenu si ji zaměstnanci a studenti MU mohou zakoupit také ve Scale v univerzitním obchůdku Scalanterie.

Nakladatelství Munipress patří mezi největší vydavatele odborné a vědecké literatury v České republice. Ročně vydává více než 400 titulů knih a 50 odborných a studentských časopisů v tištěné i elektronické podobě z oblasti humanitních, společenských a přírodních věd. Nakladatelství je členem Evropské asociace univerzitních nakladatelů.