Galerie Pitevna se otevře na Komenského náměstí výstavou Jednou tišeji, jindy hlasitěji

Vernisáží výstavy Mileny Dopitové Jednou tišeji, jindy hlasitěji se zítra po rekonstrukci znovu otevře výstavní prostor Archivu Masarykovy univerzity v suterénu budovy Lékařské fakulty MU na Komenského náměstí 2. Nová galerie dostala název Pitevna, protože dříve se v těchto místech skutečně učili medici.

Milena Dopitová je představitelkou moderního umění, která působí jako docentka na Akademii výtvarných umění v Praze. V nové Galerii Pitevna bude prezentovat svoji tvorbu v rámci projektu Schopen představ, jehož prostřednictvím se na Masarykově univerzitě prezentuje současné umění.

„Výstavní prostor se otvírá po asi dva roky trvající rekonstrukci navazující na přestavbu univerzitního střediska Teiresiás, které v budově také sídlí. Díky stavebním úpravám, nové podlaze a instalaci kvalitního galerijního osvětlení teď máme k dispozici špičkové výstavní prostory,“ přiblížil Petr KamenickýKatedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, jež má program v nové galerii na starost.

Není to první výstavní prostor, ve kterém se umění na univerzitě prezentuje. Kromě nové Galerie Pitevna existuje v budově Pedagogické fakulty MU na adrese Poříčí 7 Galerie Černá linka, kde svoje práce ukazují studenti. Jako další místo pro výstavy slouží v suterénu budovy téže fakulty na adrese Poříčí 9 Galerie RUV a s dalšími vystavovateli univerzita spolupracuje. Aktuálně zejména s brněnskou Strom Art Gallery.

Vernisáž v nové Galerii Pitevna zítra začíná v 18 hodin. Celá výstava Jednou tišeji, jindy hlasitěji je přístupná každý pracovní den od 12 do 18 hodin, a to až do 16. prosince.