Kino Scala nabídne přenosy z Metropolitní opery New York

Už tuto sobotu mohou fanoušci opery vyrazit do Univerzitního kina Scala na první přímý přenos z Metropolitní opery New York. Z letošní sezony je pro diváky připraveno celkem jedenáct inscenací. Návštěvníci se mohou těšit na ty nejlepší operní hvězdy současnosti, jakými jsou Jončeva, Radvanovsky, Plachetka, Dominiga a Kaufmann. Jednotné vstupné je 350 Kč. Při předplacení vyjde vstupenka na 320 Kč. 

Přenosy The Metropolitan Opera: Live in HD propojují operní umění s moderní technikou, které je zárukou kvalitního zážitku. Samozřejmostí je promítání v HD rozlišení a zvuk přenášený v prostorovém šestikanále. Pro diváky jsou připraveny české a anglické titulky.

Novou sezónu otevře inscenace Růžový kavalír v režii Roberta Carsena, a to v sobotu 13. května v 18:45. Straussova opera s komickým dějem ukáže Vídeň v osmnáctém století, na jejímž pozadí se odehraje příběh lásky a intrik. Na premiéře v roce 2013 si tato inscenace vysloužila velký úspěch u publika.

V sobotu 7. října od 18:45 je na programu nová inscenace belcantové tragédie Norma z pera Vincenza Belliniho. Příběh zavede do doby římské nadvlády v Galii. Druidská kněžka Norma, jež žije v tajném svazku s Římanem, zjistí, že se její milenec zakoukal do jiné ženy. Belliniho námět obdivoval dokonce i Richard Wagner.

Odlišný žánr přinese Mozartova Kouzelná flétna, jejímž dirigentem je emeritní hudební ředitel Metropolitní opery James Levine. Tematicky se opera zabývá otázkou smyslu světa v pohádkové formě – dobro zvítězí nad zlem, skromnost nad pýchou, rozum nad ošidností smyslů, láska nad nenávistí a pravda nad lží. Kouzelnou flétnu budete mít možnost navštívit v sobotu 14. října v 18:45.

Přímé přenosy a záznamy bude možné zhlédnout i v pražských kinech Aero, Světozor, Bio Oko a Bio Central Hradec Králové.

Masarykova univerzita | Masaryk university