Muni zahájí semestr ve Scale předáním cen pedagogům a předpremiérou Měsíce Jupitera

Zahájení podzimního semestru na Masarykově univerzitě láká na předávání cen nejlepším pedagogům a učícím studentům a na filmový zážitek. Akce se odehraje 20. září v Univerzitním kině Scala. Vstup je zdarma.

Program začíná v 19:00 předáváním Ceny rektora vynikajícím pedagogům a Ceny Studentské komory akademického senátu za studentský podíl na výuce. V obou kategoriích budou stejně jako v loňském roce oceněni tři lidé, kteří byli vybráni na základě studentského hlasování a hodnocení poroty.

Následovat bude předpremiéra filmu Měsíc Jupitera od renomovaného maďarského režiséra Kornéla Mundruczó. Snímek, který byl letos nominován na Zlatou palmu na festivalu v Cannes, se odehrává v Evropě blízké budoucnosti. Hlavní hrdina Aryan je postřelen při pokusu o nelegální přechod hranic, zranění má ovšem nečekaný následek: šokovaný mladík zjišťuje, že získal schopnost levitovat...

Po promítání bude následovat afterparty s DJem. Univerzitní shop Scalanterie, který je ve foyer kina, navíc na dobu akce, která potrvá až do 23:00, připravuje speciální slevovou akci na reklamní předměty Muni včetně populárních mikin, triček a hrníčků.

Trailer na Měsíc Jupitera

Masarykova univerzita | Masaryk university