online.muni.cz Přejít na hlavní obsah

Multimediální den ukáže, jak novináři využívají nové technologie

Foto: CanStockPhoto

Aktuální trendy v médiích bude v pátek 10. listopadu prezentovat zájemcům tradiční akce s názvem Multimediální den na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Letošní ročník se zaměří na technologické vymoženosti, které novináři používají, aby čtenářům, divákům či posluchačům zprostředkovali co nejlepší a nejrychlejší informace. Akce se bude věnovat i tomu, jak veřejnost víc vtáhnout do tvorby mediálních sdělení.

Témata letošního ročníku akce kopírují oblasti, ve kterých se dnešní média nejvíc rozvíjí. „Mapujeme to, o čem se aktuálně v oboru nejvíc diskutuje. Mluvit se bude o technologických novinkách, například využití dronů, virtuální reality, hologramů místo živých moderátorů nebo mobilních telefonů nahrazujících kamery,“ uvedl Jaroslav Čuřík, hlavní organizátor Multimediálního dne.

Program akce tvoří debaty, semináře a workshopy, které se konají v době od 9 do 14:30. Část z nich je dostupná pouze studentům, ale výrazný podíl mají i části určené běžné veřejnosti. Týká se to například debaty o technice, technologiích a médiích (9.30 až 11:30 v aule), nebo diskuse o tom, jakými cestami se mohou sami čtenáři či čtenáři podílet na dodávání obsahu pro média (12:30 až 14:00 v aule), a stát se tak trochu novináři, aniž by museli absolvovat dlouhou profesní přípravu.

Multimediální den slouží i jako příležitost, kde se mohou čtenáři, diváci a posluchači setkat s pracovníky médií, která denně sledují. Zástupci nejvýznamnějších českých redakcí budou celé dopoledne na místě konání, v atriu fakulty sociálních studií na adrese Joštova 10, zodpovídat dotazy studentů i jiných zájemců o mediální dění. Kompletní program celého dne je k vidění na webu pořádající katedry mediálních studií a žurnalistiky.

Masarykova univerzita | Masaryk university