Badatelna – 1. díl: Jak doma změřit rychlost světla

Rychlost světla je základní veličina, od které dnes ve fyzice odvozujeme prakticky všechno. Jak si ji změřit doma? Podívejte se. Dnes si změříme rychlost světla. Vezměte si pravítka, nastrouhanou čokoládu a půjdeme do kuchyně. I tak by mohla začínat hodina fyziky. Že jste takovou nezažili? Tak se podívejte naše video.

Na věda.muni.cz jsme pro vás připravili cyklus populárně naučných videí nazvaný Badatelna. V prvním díle se studenti Přírodovědecké fakulty MU a členové Úžasného divadla fyziky v jednom rozhodli předvést, jak si každý doma může zkusit ověřit rychlost světla s pomocí jednoho celkem běžného kuchyňského přístroje.

Těšit se můžete i na další díly. V nich se dozvíte, proč by se některé věci rozhodně neměli dávat do mikrovlnné trouby nebo jak vlastně funguje žárovka.