Havel na sídlišti. Brněnské galerie podeváté ukážou své taje

Brno bude od 5. do 11. března patřit Týdnu výtvarné kultury.

Vizuál devátého ročníku Týdne výtvarné kultury.

Najděte svou identitu – národní, uměleckou, genderovou nebo prostě tu sobě vlastní. Tak zní téma devátého ročníku Týdne výtvarné kultury, jehož poselství povzbudivě hlásá: Neskrývejte se před uměním. Potrvá šest dní od pondělí 5. března a nabídne desítky akcí. Stojí za ní mimo jiné studenti Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty MU Ústav české literatury a knihovnictví Filozofické fakulty MU.

Slavnostní zahájení doprovázené speciální vytvořenou videoprojekcí se uskuteční v pondělí od 18 hodin v Domě umění města Brna.

První dva dny budou patřit výstavě Paneland v Moravské galerii. V pondělí i v úterý se v ní dohromady třikrát odehraje inscenace Havlovy hry Vernisáž hraná v kulisách bytu 3+1 z Husákovy éry. V úterý v 17 hodin také začne vernisáž Davida Možného a jeho díla Open Space v Galerii Pitevna na Komenského náměstí.

Ve čtvrtek se všichni zájemci mohou přijít podívat do Galerie OFF/FORMAT na Gorkého na křest knihy Zelené ostrovy od Ondřeje Navrátila, která mapuje české umění ve věku environmentalismu mezi lety 1960 a 2000. V sobotu festival uzavře výtvarný workshop pro všechny generace s názvem Fragmenty. Koná se ve Fait Gallery na adrese Ve Vaňkovce 2.

Týden výtvarné kultury upozorňuje obyvatele i návštěvníky Brna na výstavní programy zdejších galerií a doprovodnými programy jim zprostředkovává cestu k výtvarnému umění.