Václav Klaus nebo Hans Werner Sinn. Na Muni budou přednášet špičkoví ekonomové

Hans Werner Sinn patří mezi nejvlivnější ekonomy světa.

Příležitost poslechnout si významné ekonomy budou mít v jarním semestru studenti Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity i další zájemci. O německé energetické revoluci bude přednášet Hans Werner Sinn, který patří mezi nejvlivnější ekonomy světa. Předmět o transformaci pak na fakultě povede bývalý prezident a premiér Česka Václav Klaus. Bankovní unii potom zájemcům přiblíží guvernér Národní banky Slovenska Jozef Makúch.

„Chceme, aby naši studenti měli co nejvíc příležitostí potkávat se s lidmi z praxe a se špičkami našeho oboru. Osobnosti, které se nám daří na univerzitu přivádět, jsou velkým přínosem pro studenty i akademickou obec," uvedla proděkanka pro vnější vztahy a marketing Dagmar Špalková.

Výuka volitelného předmětu Transformační procesy v České republice začíná 22. února. Zahrnuje šest přednáškových bloků, ve kterých Václav Klaus studentům přiblíží nejen období přechodu společnosti od řízeného k tržnímu hospodářství, ale také problémy české ekonomiky během hospodářských krizí. Výuka se bude konat každou druhou středu. Kapacita předmětu již byla naplněna.

Pro všechny zájemce nejen z ekonomicko-správní fakulty je určena přednáška profesora Hanse Wernera Sinna, kterého britský list The Independent zařadil mezi nejvlivnější žijící světové myslitele. Podle agentury Bloomberg zaujal v roce 2013 druhé místo v žebříčku nejvlivnějších ekonomů světa. Na fakultě vystoupí v pátek 24. února, přednáška začne ve 13 hodin v místnosti P103.

Další významnou osobností, která na fakultě vystoupí, bude guvernér Národní banky Slovenska Jozef Makúch. Ve své přednášce se zaměří na bankovní unii, což je systém dohledu a řešení krizí bank na úrovni Evropské unie. Přednáška se bude konat ve středu 29. března ve 14.35 v aule (P101) a bude také přístupná i veřejnosti.