Prezident podepsal jmenování profesorů Masarykovy univerzity

Jsou mezi nimi například politolog Lubomír Kopeček, lingvista Karel Pala nebo chemik Vladimír Šindelář.

Jedním z nových profesorů navržených vědeckou radou MU je politolog Lubomír Kopeček.

Na návrh vědecké rady Masarykovy univerzity podepsal 19. června prezident republiky Miloš Zeman jmenovací dekrety deseti profesorů. Další dva profesoři působící na MU byli jmenováni na základě návrhů vědeckých rad VFU a VUT. Dekrety profesorům předal nový ministr školství Stanislav Štech v pátek 23. června. Celkem jich bylo jmenováno 86.

Na návrh vědecké rady MU byli jmenováni:

Martin Huser
pro obor: Gynekologie a porodnictví

Věra Kalvodová
pro obor: Trestní právo

Lubomír Kopeček
pro obor: Politologie

Vít Kudrle
pro obor: Fyzika plazmatu

Karel Pala
pro obor: Informatika

Vladimír Šindelář
pro obor: Organická chemie

Libuše Trnková
pro obor: Fyzikální chemie

Petr Vašina
pro obor: Fyzika plazmatu

Milan Viturka
pro obor: Hospodářská politika

Jan Vondráček
pro obor: Fyziologie živočichů

Na návrh Vědecké rady VFU byl jmenován Petr Babula pro obor: Farmakognozie, který působí na Masarykově univerzitě.

Na návrh Vědecké rady VUT byl jmenován Jiří Sopoušek pro obor: Chemie, technologie a vlastnosti materiálů, který působí na Masarykově univerzitě.