Pedagogická fakulta otevřela vlastní miniškolku

Fakultní dětské centrum včera otevřela Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity, jež se tak snaží vyjít vstříc svým zaměstnancům, kteří jsou zároveň rodiči. Centrum umístěné v suterénu hlavní budovy na adrese Poříčí 9 má kapacitu 10 dětí a běžný provoz zahájilo dnešním dnem.

Myšlenka vybudovat prostor pro skupinu dětí vznikla na základě poptávky několika zaměstnanců. „V anketě projevilo zájem o tuto formu hlídání dětí asi dvacet lidí. Aktuálně zahajujeme zkušební provoz, a pokud by nenaplnili kapacitu zaměstnanci, mohli bychom volná místa nabídnout rodičům z řad studentů,“ přiblížila Lucie Grůzová, jež má centrum na starost. Zároveň působí jako asistentka na katedře primární pedagogiky a má zkušenosti s provozováním školky i odjinud.

Že by se nabídka rozšiřovala na další fakulty univerzity, o tom zatím tvůrci centra vzhledem k malé kapacitě neuvažují.

Fakultní miniškolka funguje na bázi krátkodobého hlídání dětí a bude otevřena každý pracovní den od 8 do 17 hodin. Děti zde můžou být tři dny v týdnu a maximálně čtyři hodiny denně. Všechny potřebné informace pro zájemce jsou na webu, kde je také popsaný způsob, jak se hradí poplatek za pobyt. Rodiče mají v případě zájmu nakoupit přes balík v univerzitním obchodním centru 12 vstupů v ceně 726 korun, které pak postupně čerpají.

V centru se budou o děti starat stálé pracovnice z řad místních studentek, ale počítá se také s tím, že sem budou chodit na praxe další studenti různých pedagogických specializací. Děti se tak dostanou k aktivitám, na které by ve standardních zařízeních podobného typu nebyl prostor. Díky finanční pomoci si děti můžou hrát i s montessori pomůckami.

Masarykova univerzita | Masaryk university