Informatici mají film v krvi

Ve čtvrtek se uskuteční další ročník filmového festivalu fakulty informatiky. Diváci uvidí 13 soutěžních snímků.

Plakát i znělka letošního ročníku využívají stylistiku upírských hororů a hlásají motto: Film máme v krvi... Foto: Plakát festivalu.

Tradiční festival krátkých filmů studentů Masarykovy univerzity se uskuteční už tento čtvrtek na fakultě informatiky. Promítat se bude ve třech sálech a vstup je zdarma.

Diváci budou moci zhlédnout 13 soutěžních snímků, ze kterých zvolí hlasováním vítěze. Kromě ceny diváků bude udělena také cena odborné poroty. Autoři vítězných snímků získají putovní sošku Filmobola. Mimo soutěžní sekce se budou promítat také bonusové filmy.

Stejně jako v minulých ročnících je i letos program tvořen žánrově pestrými krátkometrážními snímky, které byly natočeny studenty Masarykovy univerzity. Na své si přijdou milovníci komedií, dramat, hororů, ale také mysteriózních snímků či dokumentů.

Návštěvnost přehlídky má vzestupnou tendenci, loni počet diváků dosáhl až k devíti stům. „Studenti festival navštěvují, aby viděli díla svých kamarádů a kolegů a přesvědčili se o možnostech, které se nabízí dnešním začínajícím tvůrcům,“ uvedl Libor Janošek, jeden z pořadatelů festivalu.

Snímky z předchozích ročníků festivalu jsou dostupné na stránkách laboratoře LEMMA, která akci pořádá.